Na kurtoch MŠO Štúrovo siahali Štúrovčania po titule

Tennis balls on a tennis clay court

Dobre obsadený mužský turnaj lákal predovšetkým hráčov zo západoslovenského, stredoslovenského a bratislavského regiónu. Favoritom sa celkom darilo, keď sa do semifinále prebojovali traja z prvých štyroch nasadených hráčov. Medzi nimi boli aj dvaja domáci hráči: štvrtý nasadený Patrik Babindai a nenasadený Regő Szilágyi. Patrik Babindai po výhrach nad Potáschom a Vizim zhodne 2:0 na sety nestačil v semifinále na 1.nasadeného Jozefa Sulačka, ktorému podľahol 0:2 na sety. Regő Szilágyi sa po výhrach nad Szökem, 3.nasadeným Húšťavom, ktorých zdolal rovnako 2:0 a v semifinále nad druhým nasadeným Gottwaldom (2:1) ocitol vo finále, kde ho čakal už spomínaný Sulaček. Dvadsaťpäťročný tenista z Veľkého Krtíša začal až v druhom kole, kde proti Štúrovčanovi Bereczovi odohral vyrovnaný zápas, v ktorom vyhral 7:6, 6:3.

Vo finále Sulaček ničil Regőho výborným servisom a forhendom. Prvý set ukoristil Sulaček pre seba v pomere 6:1. V druhom sete zlepšil Regő vlastné podanie, hru na riterne a dlhými loptami do súperovho bekhendu znemožnil Sulačkovi vyvíjať tlak. Napokon po vyrovnanom priebehu v druhom sete vyhral v pomere 6:4 opäť Sulaček a stal sa víťazom Štúrovského šampionátu mužov 2017.

Víťaz, ktorý je 44. na Slovensku, po zápase žiaril spokojnosťou a vyjadril chválu na adresu usporiadateľov.

Nám neostáva nič iné, len zagratulovať víťazovi a dúfať, že o rok bude šampiónom Štúrovčan.

zľava: Regő Szilágyi /2.miesto/, Jozef Sulaček /víťaz turnaja/ a Patrik Babindai /3.miesto/

31. 8. 2017

 Patrik Babindai MŠO Štúrovo – tenisový oddiel