Futbal – koniec jesennej sezóny

Mesiac november znamená koniec jesennej časti sezóny 2016/17 pre naše futbalové mužstvá.

Ako prví svoje súťaže ukončili starší a mladší žiaci, merykde liga po odstúpení mužstiev z Močenka a Okoličnej na Ostrove má len 12 účastníkov. Starší žiaci sa snažia naplniť vysoké predsezónne ciele, keď zakopli len v Hurbanove a u vedúceho tímu súťaže v Dunajskej Strede. V tabuľke sú na druhom mieste, strácajú len dva body na prvú DAC Dunajskú Stredu B. V súťaži dostali najmenej gólov vďaka dobrej defenzíve a brankárskej dvojici Patrik Slovák a René Halasi. Zo 60 strelených gólov sa najviac postarali Tamás Méry s devätnástimi, Ákos Zács s trinástimi a Larion Menyhárt s desiatimi gólmi.

Mladší žiaci sa nachádzajú v prvej trojke III. ligy, keď po prehre a dvoch remízach v záverečných troch kolách súťaže strácajú na prvé miesto sedem bodov. Mužstvo nastrieľalo suverénne najviac gólov v súťaži, a to 66. Najlepším strelcom III. ligy skupiny juhovýchod je Máté Molnár, ktorý za jeseň nastrieľal 18 gólov.

Mužstvo U12 v okresnej súťaži v Lige prípraviek Kornéla Salátu kráča za obhajobou vlaňajšieho víťazstva. V tabuľke sa nachádza s 24 bodmi a so skóre 115:13 na druhom mieste. Tréner U12 Gabriel Molnár: „ Hráči, (ročník 2005 a 2006) ktorí dostali možnosť  zahrať si túto súťaž, príležitosť naplno využili a schuti si zahrali.“

Kvôli nepriaznivému počasiu naše najmenšie mužstvá U9 – U11 skončili svoju súťaž až 4. novembra proti FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble B. Veľkú radosť nám robia všetky tri kategórie, kde pravidelná účasť na tréningoch a kvalitne odvedená práca prináša svoje ovocie. Mužstvo U10 je na prvom mieste v  konkurencií takých mužstiev, ako je Šaľa, Komárno, Galanta alebo Nové Zámky. Tréner U10 Attila Urbán: „ Keď chlapci  budú takto pokračovať v začatej práci, môžu dosiahnuť ešte väčšie úspechy!“

dorastNovovytvorené dorastenecké mužstvo U19 s vekovým priemerom 16,05 roka je na 6. mieste v šestnásťčlennom pelotóne V. ligy. V pätnástich zápasov získali 24 bodov, najlepším strelcom mužstva je Patrik Tégen. Tréner Gabriel Molnár: „ Mužstvo sme budovali od nuly, káder je dosť široký, ale mladý a neskúsený. Pri veľkej rotácií hráčov sú dôležití starší, skúsenejší hráči. V. liga je fyzicky náročná, v zápasoch prevládajú osobné súboje, začiatky z našej strany boli ťažké, ale po čase sa mužstvo aklimatizovalo na podmienky súťaže, hra mala stúpajúcu tendenciu, čo potvrdilo aj neprehratých posledných šesť zápasov. Na záver po výbornom výkone porazili ašpiranta na postup, Dvory nad Žitavou 6:1.“

Všetkým hráčom a trénerom MŠO Štúrovo patrí veľké poďakovanie za odvedenú prácu! V zimnom období nás čakajú zaujímavé halové turnaje a prípravné zápasy na jarnú sezónu.

16. 11. 2016