15. ročník Memoriálu Miloša Zelinku

Oddiel vzpierania v našom meste bol založený v roku 1957 vďaka Milošovi Zelinkovi (nar. 1933). Bol nielen zakladateľom, ale aj pretekárom a trénerom oddielu. Dlhé roky pôsobil v Slovenskom zväze vzpierania a bol aj medzinárodným rozhodcom. Zomrel v roku 2001, odvtedy sa na jeho počesť každoročne konajú preteky Memoriál Miloša Zelinku. Tento rok 17. septembra o 9:30 primátor mesta Štúrovo Ing. Eugen Szabó otvoril za prítomnosti manželky a dcéry Miloša Zelinku už pätnásty ročník memoriálu. Pretekári sa zišli z piatich krajín, okrem Slovenska tu boli vzpierači z Maďarska, Česka, Rumunska a Poľska. Medzi pretekármi sme mohli privítať slovenského reprezentanta nad 105 kg a účastníka Olympijských hier v Riu de Janeiro 2016 Ondreja Kružela alebo poľskú reprezentačnú vzpieračku do 63 kg Krasku Katarzynu. Po vážení pretekárov sa súťažilo celý deň v mestskej športovej hale v kategóriách juniori, žiaci, dorastenci, muži a ženy. V konkurencií deviatich družstiev najlepšie výsledky dosiahla LKS Polnica z Poľska pred AMEFA Arad z Rumunska a českými Boskovicami. Pre najlepších boli pripravené športové trofeje a medaily.

26. 9. 2016