Tenis v lete

Ani v letných mesiacoch sa nezastavil život na tenisových kurtoch

Karina Ižáková (17) obsadila 3.miesto vo dvojhre kategórie D medzi dorastenkami v Nitre.

Viktor Hlóska (7) sa umiestnil na 3.mieste na turnaji chlapcov do 8 rokov v Lieskovci.

Chiara Renáta Supák (15) sa prebojovala do osemfinále dvojhry a štvrťfinále štvorhry na turnaji kategórie A dorasteniek v Bratislave.

Amanda Gubík (10) prehrala v 1.kole dvojhry na turnaji dievčat do 10 rokov v Piešťanoch.

V areáli MŠO Štúrovo sa v dňoch 16.-18.7. odohral mužský turnaj kategórie D. Tento rok sa štúrovský šampionát od ostatných ročníkov líšil. Zapríčinilo to počasie. Areál bol zahalený mračnami a všetci účastníci napäto sledovali, akú veľkú časť programu dážď povolí. Jeden deň sa v Štúrove nehralo vôbec, napriek tomu sa finišovalo podľa plánu. V konkurencii 18 hráčov z celého Slovenska sa najviac darilo podľa predpokladov Ivanovi Herzovi. Novozámčan reprezentujúci Matúškovo, aj keď bol nenasadený, nemal problémy v žiadnom zo svojich zápasov a vyhral turnaj bez straty setu. Aj vo finále si hravo poradil s Banskobystričanom Petrom Mazúchom 6:0 a 6:3. Ivanovi Herzovi sa podarilo druhýkrát triumfovať na tomto turnaji a zároveň sa vo veku 44 rokov a 2 mesiace stal najstarším víťazom v histórii turnajov mužov konaných v našom klube. Zo Štúrovčanov sa najviac darilo Patrikovi Babindaiovi, ktorý obsadil 3.miesto. Za posledné 4 roky to bol najkvalitnejší turnaj, čo sa týka hráčskeho obsadenia. Dúfam, že v nastolenom trende budeme pokračovať aj v ďalších ročníkoch.

31. 8. 2016

Patrik Babindai

MŠO Štúrovo – tenisový oddiel