Tenis v júni

V júni vrcholila súťaž družstiev vo viacerých kategóriách. Muži MŠO Štúrovo najprv vyhrali v Hlohovci 5:2, potom zdolali doma Matúškovo „D“ 7:0 a v poslednom kole o konečné druhé miesto v súťaži podľahli domácim Zlatým Moravciam 7:0. Konečným tretím miestom vyrovnali doteraz najlepšie umiestnenie družstva mužov v histórii štúrovského tenisu. Ostatným hráčkam, ktoré hosťovali v iných družstvách sa až tak tento mesiac nedarilo. Chiara Renáta Supák prehrala všetky 3 dvojhry a z 2 štvorhier vyhrala jednu v I.lige žien. Karina Ižáková vyhrala svoju dvojhru, ale vo štvorhre sa jej nepodarilo zopakovať úspešný výsledok z dvojhry v II.lige žien a Nikoletta Hlósková prehrala svoju dvojhru v súťaži II.triedy mladších žiačok. Okrem toho sa dievčatá do 10 rokov  Amanda Gubík a Zoja Šimonová predstavili na turnaji v Leviciach. Žiaľ ani týmto našim mladým tenistkám sa nedarilo a po 2 prehrách opustili turnaj bez cenného skalpu. V letných mesiacoch pokračujú turnaje jednotlivcov, na ktorých budú štartovať naši zverenci. Pevne verím, že sa im bude dariť viac ako to bolo v mesiaci jún.

15. 7. 2016

Patrik Babindai
MŠO Štúrovo – tenisový oddiel