Náš erb

Prvé zmienky o organizovanom športe v našom meste siahajú na začiatok 20. storočia. Oddiely Parkanský mládežnícky spolok a Porozumenie v roku 1920 sa spojili a vznikol Parkanský telovýchovný spolok. Farbami spolku boli bielo – čierna, čo dokumentuje aj vyrobený erb v roku 1986 na počesťspolku, ktorý zastrešoval športový život v meste od roku 1920 až do roku 1945.

Képernyőfotó 2016-03-17 - 21_Fotor

Po 2. svetovej vojne opäťožil šport pod menom Športový klub Parkan. V roku 1948 sa po rozhodnutí vlády zmenil názov mesta na Štúrovo a aj miestny klub sa premenoval na Športový klub Štúrovo.​P​opri ŠK Štúrovo vznikli a pôsobili aj iné telovýchovné jednoty až do roku 1970. V danom roku sa na jeseň konala konferencia, kde sa všetky oddiely v meste zlúčili do jednej organizácie a dňa 1. januára 1971 v meste vznikla Telovýchovná jednota Juhcelpap Štúrovo. Znak a klubové farby sú v živej pamäti všetkých fanúšikov štúrovského športu.

cimer1_Fotor

V roku 2007 si mesto zobralo pod svoje krídla šport a založilo príspevkovú organizáciu pod názvom Mestská športová organizácia Štúrovo.

cimer2_Fotor

Teraz, na začiatku roka 2016 po konzultácii s vedením mesta, viacerými funkcionármi, súčasnými i bývalými hráčmi a trénermi prichádzame s novým znakom. Základnými farbami sú podľa tradície biela a čierna, kohút z erbu mesta symbolizuje Štúrovo. Dúfame, že sa Vám nový znak bude páčiť.

logopng

23. marec 2016