19. Zelinka Miloš emléktorna

Zelinka Miloš 1933-ban született Brünnben. 1957-ben alapította meg a súlyemelő szakosztályt Párkányban. Nemcsak alapítója, de versenyzője és edzője is volt a szakosztálynak. Hosszú edzői pályafutása során számos magas színvonalú súlyemelőt, válogatottat, bajnokot nevelt fel. Nemcsak hazai, hanem nemzetközi súlyemelő struktúrákban is dolgozott. Szlovák rekord, számos kitüntetés birtokosa volt, 1993-ban pedig a város Pro Urbe díjával tüntették ki. Munkásságának eredményei a párkányi sport történetének legjelentősebbek közé sorolhatók. 2001-ben halt meg. Tisztelet az emlékének!

Két év kényszerszünet után idén szeptember 16 – 17-én került sor a 19. Miloš Zelinka emléktornára. A nagy részvétel miatt a rendezvény két napra oszlott. Pénteken a kis súlyemelőké volt a főszerep, a szombat a nehézsúlyoké. Az emlékversenyen 6 ország 75 versenyzője vett részt, 8 kategóriában versenyeztek. A jól szervezett rendezvényen jelen volt Zelinka Miloš felesége és lánya, valamint Chovanec Tomáš a Szlovák Súlyemelő Szövetség elnöke is.

Az egyes kategóriák győztesei:

Fiatalabb diáklányok – Svrčková Linda

Idősebb diáklányok – Takácsová Vivien

Nők – Svrčková Laura

Fiatalabb diákok – Rehák Tomáš

Idősebb diákok – Biadalski Tymoteusz

Ifisták – Góralski Simon

Juniorok – Víťaz Patrik

Férfiak – Kolář Jozef

Juhász Konor
Kiss Dominic
Újlaki Levente