Bagó a harmadik, a férfiak az ötödik helyen

2022 június 11-én Kassán rendezték a Szlovák Bajnokságot súlyemelésben. Versenyzőnk, Bagó Gabriel az idősebb diákok kategóriájában mérettette meg magát, ahol a 44 kg súlykategóriában a harmadik helyen végzett. Teljesítménye 72 kg (szakítás 32 kg és lökésben 40 kg) bronzérmet ért. A csapatbajnokság második fordulójában, ahol a kölcsönadott versenyzőnk Alsókubin csapatával a hatodik helyet szerezte meg.

Bagó Gabriel bronzérmes

A II. liga a férfi csapatok kategóriájában is a második fordulóval folytatódott melyet párhuzamosan Ógyallán és Karásznón szerveztek meg. Leginkább az A csapatnak születtek jó eredményei (Chovanec Tomáš, Hudec Vladimír és Radoslav, Molnár Štefan és Ruben), amivel a döntő körbe is bekerültek. A B csapat összetettben a 11. helyen végzett. A döntő forduló és a Miloš Zelinka Emléktorna 2022 őszén kerül megrendezésre.

Június 17-18-án Vágújhely adott otthont a Hekel Ondrej Emléktornáak, melyen a VSE sportolói is részt vettek. A fiatalabb diákok kategóriájában tevékenykedő sportolók az alábbi eredményeket érték el:

Kiss Dominic 55 kg súlykategóriában bronzérmet szerzett

Juhász Konor 55 kg súlykategóriában az ötödik lett

Újlaki Levente az 55 kg feletti súlykategóriában szintén az ötödik helyet szerezte meg.