Júliusig tartott a bajnokság

Május 29-től egész július 10-ig tartott a teniszcsapatok bajnoksága. Hétvégente két mérkőzéses rendszerben játszottak a résztvevő egyesületek, melyből az egyiket hazai pályán másikat idegenben valósítottak meg. Nem volt könnyű a csapatok dolga, hisz a folyamatos utazás, a mérkőzéseken résztvevő csapatok ideális összeállítása vagy épp a járványügyi intézkedések betartása tovább bonyolította a helyzetet. Ráadásként a júniusi és júliusi mérkőzéseket a rekkentő hőségben játszották a sportolók.

A VSE csapatainak eredményei:

Fiatalabb diákok csoportja – a Buda Filip, Kolárik Igor, Mánya Adin, Izsák Jakub,  Hlóska Viktor, Címer Dániel Vince és Tóth Bruno Robert alkotta hetes fogat a negyedik helyen végzett.

Az első osztályban szereplő csapatok sorrendje:

1. Pöstyén

2. Nyitra

3. Taksonyfalva

4. Párkány

A fiatalabb diáklányok teniszcsapata – Kardošová Sofia, Masaryková Galina, Poláková Kamila, Szekérová Viktória és Menyhárt Diana alkotta kvintett, ahol hangszer helyett ütős eszköz volt a lányok kezében, az ötödik helyen végzett.  A bajnoki címet nyitrai csapat vitte haza.

A párkányi férfi csapat, balról: Slovák Patrik, Kamanca Filip, Babindai Patrik, Bogdányi Ľuboš és Piaček Roman. Csapattagok voltak még: Berecz Levente, Szentes Ladislav, Szilágyi Regő és Tóth Attila.

A férfiak csoportja kiegyenlített bajnokságot hozott, ahol a hazai csapat a hetedik helyen végzett a nyolc induló közül. A hasonló erőviszonyokat bizonyítja az a tény is, hogy a harmadiktól egészen a hetedik helyig minden csapat 10 pontot szerzett a bajnokság során. Ebben az idényben Komárom lett a bajnok.

Képgaléria a VSE Párkány – TK Slovan Galánta mérkőzésről

2021.7.15