Évzáró a kézilabdában

Mint minden sportágban, úgy a kézilabdában is december végével kis szünetre térnek a csapatok, hogy kipihenjék a bajnokság első félévének fáradalmait, s hogy a januári-februári felkészülés után kicsit megpihenve végső hajrát vegyenek a bajnokság második felére. Így történt ez a párkányi kézilabdás lányok házatáján is. Az előkészítő csoport december 13-án tartott évzárót, melyre 25 kis kézilabdást várt vendégül az egyesület. A gyerekek első mérkőzéseik során bátortalanul, félénken játszottak, jelenleg hat csapatból a hatodik helyen foglalnak helyet. A fiatalabb diáklányok csapata december 19-én tartotta évzáró ünnepségét, melyet volt párkányi kézilabdázók és a gyerekek közös edzése, egymás elleni játéka előzött meg. Az évzáróra 20 kézilabdázó volt hivatalos. A lányok, úgy ahogy az előkészítők is, ismeretlen vizeken eveznek, hisz újak a bajnokságban. Szeptemberével egy korosztállyal idősebb kategóriába léptek, amely sokkal erősebb, mint az előkészítő volt. A 16 csapatos mezőny  12. helyén végeztek 307 lőtt góllal.

A szünet után mindkét csapat erős felkészülésbe kezd, mely január második hetétől veszi kezdetét (fiatalabb diáklányok 1. 9-től, előkészítők 1. 10-től) a már megszokott időpontokban.

Előkészítő csoport

Torna szereplések és eredmények 2016-ban:

Előkészítő csoport:

• 2. hely az esztergomi Hét Vezér kupán U7-es kategóriában
  • 2. hely az esztergomi Hét Vezér kupán U8-as kategóriában
  • 3. hely az Ajándékozz Mosolyt jótékonysági kézilabda tornán
  • 4. hely a naszvadi napok alkalmával rendezett kézilabda tornán

Fiatalabb diáklányok:

Fiatalabb diáklányok

• 1. hely a dorogi kézilabda maratonon U11-es kategóriában
  • 2. hely a naszvadi napok alkalmával rendezett kézilabda tornán
  • 2. hely az esztergomi Hét Vezér kupán U10-es kategóriában
  • 3. hely az Ajándékozz Mosolyt jótékonysági kézilabda tornán
  • 3. hely szeredi kézilabda tornán
  • 4. hely a gútai „Kolárovo Cup 2016” tornán

A csapatoknak és edzőiknek elért eredményeikhez gratulálunk!

2016. 12. 21.