Prínosná spolupráca

Máme za sebou ďalšiu kapitolu spolupráce s FC Slavoj Olympia Bruntál. Naši mladší žiaci ako po iné roky, sa aj v roku 2019 zúčastnili Medzinárodného halového turnaja v Bruntáli, ktorý písal už svoj 24. ročník. Na prelome novembra a decembra 2019 obsadili 9. priečku z 12 tímov. Kvalitného turnaja za riadenia Jána Urbana sa zúčastnili okrem mužstiev z Česka a Slovenska aj tímy z Maďarska, Poľska, Rumunska a Litvy.

8. februára 2020 sa v športovej hale v Štúrove zišli bývalí futbalisti z Bruntálu, Ostrihomu, Dunajskej Stredy a domáci Štúrovčania. Na rade bolo ďalšie kolo turnaja starých pánov v malom futbale. Turnaj vyhrali favorizovaní domáci futbalisti pred susedným Ostrihomom. Tretia skončila Dunajská Streda a štvrtí v oklieštenej zostave hrajúci Bruntál. Pred turnajom  zúčastnení minútou ticha vzdali úctu zosnulému Jánovi Oravcovi. Ján Oravec, bývalý dlhoročný primátor mesta Štúrovo, bol jedným zo zakladateľov tohto turnaja, z ktorého sa stala už tradícia. Ďalší turnaj sa uskutoční v lete na severe Moravy.

V dňoch 21.-23. februára pricestovali do Štúrova hráči dvoch žiackych tímov z Bruntálu. V rámci zimnej prípravy na jarnú sezónu odohrali prípravné stretnutia s mužstvami U15 a U13 MŠO Štúrovo. Zápasy sa hrali v Maďarsku na umelej tráve za slnečného počasia. Viac sa darilo mužstvám Štúrova, ktoré v kategórii starších žiakov vyhrali 11:2 a mladší žiaci 8:0. V rámci voľného času naši hostia navštívili krytú plaváreň na Vadaši.

Takáto spolupráca s naším družobným mestom je veľmi užitočná a prínosná. Dáva možnosť hlavne mládeži konfrontovať sa vo futbale s rovesníkmi nielen z Česka, ale aj z iných krajín na medzinárodnom turnaji, získavať skúsenosti, zážitky, priateľstvá a v neposlednom rade vidieť krásy Bruntálu a jeho okolia. Veríme, že v tejto spolupráci budeme pokračovať ešte dlhé roky.

24.2.2020

Facebook

Instagram

Follow Me on Instagram
 • #msosturovo #stayathome #zostandoma #maradjotthon

  msosturovo: "#msosturovo #stayathome #zostandoma #maradjotthon"
  20
  0
 • #msosturovo #káva #kávé #kafé #coffee #break #selektujeme

  msosturovo: "#msosturovo #káva #kávé #kafé #coffee #break #selektujeme"
  29
  0
 • #hadzana #kezilabda #handball #3

  msosturovo: "#hadzana #kezilabda #handball #3"
  38
  0
 • Novoročný turnaj #1miesto #1hely #1place #halovyfutbal #teremfoci

  msosturovo: "Novoročný turnaj #1miesto #1hely #1place #halovyfutbal #teremfoci"
  25
  0
 • MŠO Štúrovo U7 #umbro #lopty #labdák #balls #size3

  msosturovo: "MŠO Štúrovo U7 #umbro #lopty #labdák #balls #size3"
  15
  0
 • Bruntál 2019 #brankar #brankář #kapus #goalkepeer #save #nogoal

  msosturovo: "Bruntál 2019 #brankar #brankář #kapus #goalkepeer #save #nogoal"
  30
  2
 • MŠO Štúrovo - ŠKP Topoľčany #hadzana #kezilabda #handball #7m #shoot

  msosturovo: "MŠO Štúrovo - ŠKP Topoľčany #hadzana #kezilabda #handball #7m #shoot"
  41
  0
 • #msosturovo #football #futbal #fußball #futbol #labdarúgás #soccer #blackandwhite

  msosturovo: "#msosturovo #football #futbal #fußball #futbol #labdarúgás #soccer #blackandwhite"
  25
  0
 • #msosturovo #winning #wearethebest #happy #goal

  msosturovo: "#msosturovo #winning #wearethebest #happy #goal"
  13
  0
 • 1983. 11. 4-6. #weightlifting #worldcup #msosturovo #memories

  msosturovo: "1983. 11. 4-6.
#weightlifting #worldcup #msosturovo #memories"
  4
  0