Prínosná spolupráca

Máme za sebou ďalšiu kapitolu spolupráce s FC Slavoj Olympia Bruntál. Naši mladší žiaci ako po iné roky, sa aj v roku 2019 zúčastnili Medzinárodného halového turnaja v Bruntáli, ktorý písal už svoj 24. ročník. Na prelome novembra a decembra 2019 obsadili 9. priečku z 12 tímov. Kvalitného turnaja za riadenia Jána Urbana sa zúčastnili okrem mužstiev z Česka a Slovenska aj tímy z Maďarska, Poľska, Rumunska a Litvy.

8. februára 2020 sa v športovej hale v Štúrove zišli bývalí futbalisti z Bruntálu, Ostrihomu, Dunajskej Stredy a domáci Štúrovčania. Na rade bolo ďalšie kolo turnaja starých pánov v malom futbale. Turnaj vyhrali favorizovaní domáci futbalisti pred susedným Ostrihomom. Tretia skončila Dunajská Streda a štvrtí v oklieštenej zostave hrajúci Bruntál. Pred turnajom  zúčastnení minútou ticha vzdali úctu zosnulému Jánovi Oravcovi. Ján Oravec, bývalý dlhoročný primátor mesta Štúrovo, bol jedným zo zakladateľov tohto turnaja, z ktorého sa stala už tradícia. Ďalší turnaj sa uskutoční v lete na severe Moravy.

V dňoch 21.-23. februára pricestovali do Štúrova hráči dvoch žiackych tímov z Bruntálu. V rámci zimnej prípravy na jarnú sezónu odohrali prípravné stretnutia s mužstvami U15 a U13 MŠO Štúrovo. Zápasy sa hrali v Maďarsku na umelej tráve za slnečného počasia. Viac sa darilo mužstvám Štúrova, ktoré v kategórii starších žiakov vyhrali 11:2 a mladší žiaci 8:0. V rámci voľného času naši hostia navštívili krytú plaváreň na Vadaši.

Takáto spolupráca s naším družobným mestom je veľmi užitočná a prínosná. Dáva možnosť hlavne mládeži konfrontovať sa vo futbale s rovesníkmi nielen z Česka, ale aj z iných krajín na medzinárodnom turnaji, získavať skúsenosti, zážitky, priateľstvá a v neposlednom rade vidieť krásy Bruntálu a jeho okolia. Veríme, že v tejto spolupráci budeme pokračovať ešte dlhé roky.

24.2.2020