Intenzívna spolupráca na trase Štúrovo – Bruntál

Vedenie MŠO Štúrovo a FC Slavoj Olympia Bruntál po vzájomných rozhovoroch vypracovali a realizovali ešte užšiu spoluprácu u futbalistov. V decembri sme už tradične boli pozvaní na medzinárodný halový turnaj v Bruntáli pre kategóriu mladších žiakov, kde sa predstavili mužstvá z piatich krajín a MŠO Štúrovo skončilo na 9. mieste. V ten istý víkend sme v Štúrove privítali dve mužstvá prípraviek v kategórii U9 z Bruntálu s ich vernými fanúšikmi – rodičmi, ktoré sa zúčastnili na Mikulášskom turnaji. Okrem domácich a mužstiev z Česka boli prítomné tímy z Komárna a z Maďarska –  Dorog a Visegrád. Turnaj vyhral Bruntál  – biely tím, ktorý vyhral všetky svoje zápasy bez inkasovaného gólu. Okrem celkového víťazstva si odviezli aj individuálne ocenenia:  najlepší brankár a hráč turnaja.

Mikulášsky turnaj 2017

„A“ mužstvo MŠO sa vydalo na sever Moravy na trojdňové zimné sústredenie dňa 19.1.2018. Okrem tréningu v náročných klimatických podmienkach  sa zúčastnili aj halového turnaja. MŠO vytvorilo dve mužstvá, v konkurencií ôsmich mužstiev sa viac darilo B tímu, ktorý síce neprehral ani jeden zápas na turnaji, ale po remízach v semifinále a v boji o 3. miesto nezvládol penaltový rozstrel. Popri futbalu zostal čas aj na regeneráciu síl a návštevu mesta.

MŠO Štúrovo

Koncom februára pricestovalo mužstvo dospelých z nášho družobného mesta na sústredenie pred jarnou časťou sezóny. Piatkový tréning absolvovali na tréningovom ihrisku a v sobotu sa uskutočnil česko – slovenský súboj v Maďarsku. Na umelom trávnikom sa kvôli chladnému počasiu hrali tri tretiny. Kým prvú MŠO po individuálnych chybách prehralo 0:3, ďalšie skončili remízami 1:1. V konečnom zúčtovaní vyhrali hostia z Bruntálu 5:2. Na záver načerpali futbalisti sily vo Vadaši, kde využili účinky termálnej vody.

FC Slavoj Olympia Bruntál

Už teraz existuje ústna dohoda medzi dvoma klubmi o ďalšej spolupráci, na ktorú sa tešíme.

Bruntál je okresné mesto v Moravskosliezskom kraji, v Nízkom Jeseníku. Má 16 913 obyvateľov a rozlohu 29,34 km². Je partnerským mestom Štúrova. FC Slavoj Olympia Bruntál vznikol zlúčením dvoch klubov: FC Slavoj a TJ Olympia v roku 2014. Predsedom je Jan Urban.

Námestie v Bruntáli

27. 2. 2018

Facebook

Instagram

Follow Me on Instagram
 • #tenis #winner #wearethebest

  msosturovo: "#tenis #winner #wearethebest"
  8
  0
 • MŠO - Horné Obdokovce 2-0 #goal #match #soccer⚽️ #winner

  msosturovo: "MŠO - Horné Obdokovce 2-0 
#goal #match #soccer⚽️ #winner"
  4
  0

 • instagram by msosturovo
  6
  0
 • Stolnotenisovy tábor 2018 #ping-pong #camp #msosturovo

  msosturovo: "Stolnotenisovy tábor 2018 #ping-pong #camp #msosturovo"
  9
  0
 • Fragaria Cup ⚽🏆#fragariacup #fragariacup2018 #soccer⚽️ #team #dosports #u10 #msosturovo

  msosturovo: "Fragaria Cup ⚽🏆#fragariacup #fragariacup2018 #soccer⚽️ #team #dosports #u10 #msosturovo"
  10
  0
 • 😍

  msosturovo: "😍"
  4
  0

 • instagram by msosturovo
  0
  0
 • #handball #match #msosturovo #dunajskastreda #mladšiežiačky

  msosturovo: "#handball #match #msosturovo #dunajskastreda #mladšiežiačky"
  8
  0
 • #weightlifting

  msosturovo: "#weightlifting"
  3
  0
 • #soccer #match #sturovo #football #wewanttowin

  msosturovo: "#soccer #match #sturovo #football #wewanttowin"
  6
  0