Serdülő tenisz torna

Nyári Párkányi Bajnokság zajlott teniszben serdülő kategóriában, melyet június 13-án és 14-én rendeztek meg a párkányi teniszpályákon.

A bajnoki címet Rečková Daniela nyerte meg. Az érsekújvári teniszező a döntőben Bučič Veronikát (Dénesdtorcsmiséd) 6:3, 6:2-re győzte le.

A torna érdekességei:

• 10 lány vett részt a tornán
  • a torna két napos volt
  • a győztes Rečková három mérkőzéséből csak 7 játszmát veszített el, így megérdemelten nyerte meg a tornát
  • a tornán két olyan játékos is részt vett, akik a szlovákiai rangsor kategóriájukban első száz teniszező között szerepel. Ők végül egymás között játszották le a döntőt
  • a leghosszabb adogatópárbajt Straňáková (Ipolyság) Szöllösy (Ipolyság) duó játszotta. Ezt a klubrangadót az első körben vívta a két sportoló. A derbi több mint három órán át tartott, melyet végül Straňáková nyert 5:7, 7:6, 6:4 arányban
  • a legrövidebb mérkőzés Rečková (Érsekújvár) nevéhez fűződik, amit P. Mikocziovával (Szenc) játszott. A közöttük lévő mérkőzés kevesebb mint egy órát vett igénybe. A győztes Rečková lett 6:0, 6:0-ás arányban