A „Kerékpárral munkába“ verseny kiértékelése

Annak ellenére, hogy a május országszerte csapadékdús időjárást hozott, a szlovák kerékpározóknak nem okozott gondot a kilométerek két keréken való gyűjtése. 99 városban és községben 12 687 aktív résztvevő gondolta úgy, hogy biciklivel szándékozik munkába menni. Az eredmény sok-sok kilométer és megtakarított szén-dioxid melyek számszerűen
1 026 837 km és 332 739 kg/CO2.

Regisztrált önkormányzatok térképe

Párkány idén is csatlakozott az országos akcióhoz. 11 munkáltató alkalmazottjai vágtak bele a drótszamáron való napkezdésbe. 82 kerékpáros, 23 csapat, 5 851,45 km mellyel 1 538,46 kg/CO2-t takarítottak meg és tettek a közösbe. Párkány a résztvevő egyének és csapatok tekintetében a 31. helyen zárt. Az összegyűjtött kilométerek tekintetében pedig a 33. helyet foglalta el, ami nagyszerű eredmény. Olyan városokat sikerült megelőzni, mint Dunaszerdahely, Komárom vagy Nagymegyer, amely azt jelenti, hogy városunk lakói és dolgozói elkötelezettek a verseny és talán az egészséges életvitel és környezetvédelem mellett is.

A versenyben részt vevő vállalatok és csapataik száma:

• Vadaš s.r.o.   5
  • Mesto Štúrovo   4
  • Smurfit Kappa Obaly Štúrovo a.s.   4
  • Mestská športová organizácia   3
  • MUFIS s.r.o.   1
  • ARRIVA a.s.   1
  • Finančné riaditeľstvo SR   1
  • Súkromná spojená škola Štúrovo   1
  • Monarflex s.r.o.   1
  • Mestská knižnica Štúrovo   1
  • Školská jedáleň Štúrovo   1
Párkány város eredményei

Csapatok, amelyek legtöbbször ültek kerékpárra:

1. Zážitkový bazén   144
  2. Jar 2019                 139
  3. Knihomoli              138

Csapatok, amelyek legtöbb kilométert tekerték:

1. Zážitkový bazén      1 380,50 km
  2. Jar 2019                    1 108,31 km
  3. Bazén s vlnobitím   647,97 km

Egyének, akik legtöbbször ültek kerékpárra:

1. Flenderová, Kollárová, Varkulíková   44
  2. Szolník, Seifert, Vörös                           40
  3. Hrachoviczki, Csiffáry, Barnová          38

Egyének, a legtöbb megtett kilométerrel:

1. Szolník   891,62 km
  2. Seifert   721,89 km
  3. Sipos      422,33 km

Városunk az Európai Mobilitási Hét során tartja a verseny kiértékelését, melyre szeptemberben kerül sor.

Köszönöm minden versenyben résztvevőnek a versenybe belefektetett munkáját és kívánom, hogy továbbiakban is sok sikeres kilométert tegyenek meg.

Végezetül miért is érdemes a kerékpárt választani:

• gyorsítja az anyagcserét, hígítja a vért
  • a fehérjét és a szénhidrátot négyszer gyorsabban kezdi feldolgozni a szervezet
  • gyorsul az agy felé vezető véráram, melynek következményben az agy több endorfint szabadít fel, azaz boldogabbak leszünk
  • növekedik a tüdőkapacitás, a szív és a véredények sokkal hatékonyabban fognak dolgozni
  • a szív aktívabban kezd dolgozni és megnő a perctérfogat
  • erősödik az immunrendszer
  • fejlődik a kondíció és izomerő
  • ellenállóbbá válik a szervezet a stresszhatással szemben

Zoltán Tóth – a verseny helyi kordinátora

2019.6.5