Nemzetközi szivacskézilabda torna Sztomfán

2018. május 18-20-ig legkisebb reménységeink, az előkészítő kézilabdás lányok Laky Enikő edző vezetése alatt három napos nemzetközi szivacskézilabda tornán vettek részt Sztomfán.

A tornát 3 kategóriában szervezték meg:
- 1. kategória 2007-2008-ban született fiúk,
- 2. kategória 2007-2008-ban született lányok,
- 3. kategória 2009-2010-ben született vegyes kategória,
- 1. oszályos diákok,
- 2. osztályos diákok.
VSE Párkány egy csapatot nevezett a 2007-2008-as születésű lányok kategóriájában. A lányok a három nap alatt több ellenféllel is megméretteték magukat. Csoporton belül 6 mérkőzést játszottak, majd további kettőt a helyezésekért:
HC TATRAN STUPAVA A 12-2 MŠO ŠTÚROVO
A lányok a csoportjukból harmadikként jutottak tovább így a torna 5-8. helyéért játszhattak. Ezek a mérkőzések jóval nehezebbeknek bizonyultak, mint a csoport béli találkozók. Első mérkőzést a Sellye C csapatával vívták, ahol szerencse és némi fizikaierő hiányában csak 3 góllal maradtak alul. A hetedik helyért Sellye A csapatával kerültek össze, akiket az utolsó percben dobott gólokkal és Tamara a hazai kapus bravúros teljesítményével nyertek meg. Ezzel a győzelemmel 21 csapatból végül a 7. helyen végeztek, ami fantasztikus eredmény. Gratulálunk!