Duna cup 2017

A fiatalabb diáklányok tornája győztese a somorjai Emma Berceliová lett, aki a döntőben kiegyenlített harcot vívott a pőstyéni Kristína Ceperková ellen. Az eredmény 6:4, 3:6, 10:4 lett.

balról: Berceliová (a torna győztese) és Ceperková (2.hely)

A torna érdekességei:

• 21 versenyző vett részt a tornán
  • közöttük egyetlen hazai teniszező Gubík Amanda, aki a második fordulóban kikapott a későbbi döntős Ceperková ellen (4:6, 3:6)

Gubík Amanda

• a győztes Berceliová 4 mérkőzésből háromszor úgy nyert, hogy csak a harmadik szettben vette át a vezetést, ez is a torna kiegyenlített mezőnyét bizonyítja
  • párosban Margočová, Ódorová páros (Mogyorósfalu, Komárom) Plasek, Pukkai (HUN) páros ellen döntőzött 6:4, 6:3 arányban
  • a párosok győztesei vesztett szett nélkül nyerték meg a tornát

balról: Ódorová, Margočová (a páros győztesei), Pukkai és Plasek (döntősök)

• a tornán 5 sportoló vett részt, akik a szlovák ranglistán a legjobb 100-ban szerepelnek
  • a leghosszabb mérkőzést Poldaufová (Érsekújvár) és Vargová (Losonc) adogatása hozta. Ez a negyeddöntős csata majdnem három órán keresztül tartott, s a szerencsésebb Poldafová végül győzött 4:6, 7:6, 10:6 arányban
  • a legrövidebb játszmát Plasek (Komárom) és Dömötörová (Ipolyság) tudhatják magáénak. A mérkőzés alig egy órát vett igénybe, a győztes Plasek lett 6:0, 6:2 arányban