Sikerek az asztaliteniszezőknél

Tornák

2025 december 27-én került megrendezésre Besenyőn a Karácsonyi csapatverseny. Egyesületünkből a Treindl/Csernák páros szerepelt a legeredményesebben, akik bronzérmet szereztek. Másnap, december 28-án, vasárnap a hazai versenyen a Treindl – Szabó párharccal indult a torna. Néhány órával később ez a két játékos már a szuperdöntőben találkozott egymással, mint az A-, illetve B-kategória győztesei. Az abszolút győzelmet Treindl Ádám szerezte meg. A játékosokat négy csoportba sorolták, az első két helyezett jutott tovább az A kieséses kategóriába, míg a harmadik és negyedik helyezettek a B kategóriában folytatták.  Az A kategóriát Treindl nyerte Bahík előtt, míg a B ágon egy drámai döntőben Szabó 3:2 arányban győzött Palička ellen. A páros versenyt a Bahík/Treindl kettős nyerte, második lett a Csernák/Czompál páros. Az elődöntőben búcsúzott a Simon/Matuska, valamint a Palička/Ölvecký duó. Tardoskeddenn, a Szpevák Antonról elnevezett emlékversenyen Treindl megvédte tavalyi elsőségét, és ismét elnyerte a vándorkupát, míg Csernák a harmadik helyen végzett.

Járási bajnokságok

Az új év elején, január 3-án, a közeli Muzslán rendezték meg a felnőtt járási bajnokságot. A helyi sportcsarnokban 58 asztaliteniszező gyűlt össze, akik A és B kategóriában, egyesben és párosban is megmérkőztek. A VSE Párkány tizenegy játékosa sem maradt alul az erős mezőnyben. A Lőrincz/Ölvecký kettős a járás bajnoka lett párosban. A párkányi játékosok legjobb eredményei kategóriánként:

A kategória – egyes –Bahík, Treindl és Czompál nem jutott tovább az erős csoportokból

A kategória – páros –negyeddöntő Bahík/Treindl és Czompál/Hubač (Muzsla)

B kategória – egyes – negyeddöntő Lőrincz

B kategória – páros – 1. hely Lőrincz/Ölvecký

Egy héttel később, január 10-én, Besenyőn rendezték meg a járási ifjúsági bajnokságot. A fiatalabb diákoknál Mácsai a csoportjában harmadik lett, Balázs egészen az elődöntőig jutott, ahol bronzérmet szerzett. Az idősebb diákok kategóriájában Mészáros és Balázs sem jutottak tovább az alapszakaszból. Az ifjúsági korosztályban Fridrich a továbbjutást nem érő harmadik helyen végzett a csoportjában.

Liga

Augusztustól decemberig zajlott az asztalitenisz-csapatbajnokságok őszi szezonja. Rövid összefoglaló csapataink szerepléséről. A megyei V. ligában A csapatunk a 8. helyen áll. A legmagasabb járási ligában, ahol két csapatunk szerepel a C csapat a 6. helyet foglalja el, a B csapat veretlenül a 2. helyen áll, mindössze két ponttal lemaradva az éllovas Jászfalutól. A VII. ligában két csoportot alakítottak ki, ahol mindenki mindenkivel egyszer játszott. Ezután a nyolccsapatos ligák két részre váltak. Az első négy helyezett a feljutásért, az alsó négy csapat a bennmaradásért küzd. A D csapatunk az A csoportban az ötödik helyen végzett, így nem jutott a feljutási csoportba, azonban a bennmaradásért zajló küzdelmekben eddig százszázalékos mérleggel szerepel. Utánpótlás csapataink jelenlegi helyezései: fiatalabb diákok – 3. hely, idősebb diákok – 11. hely, ifjúságiak – 12. hely.

A párkányi csapatok legeredményesebb játékosai az őszi szezon után:

VSE Párkány A: Treindl – 39 mérkőzés – 28 győzelem – 72% – os eredményesség

VSE Párkány B: Palička – 24 mérkőzés – 21 győzelem – 87,5% eredményesség

VSE Párkány C: Tóth – 35 mérkőzés – 29 győzelem – 83% eredményesség

VSE Párkány D: (alapszakasz) Szabó – 20 mérkőzés – 17 győzelem – 85% eredményesség

Ifjúságiak: Címer – 12 mérkőzés – 3 győzelem – 25% eredményesség

Idősebb diákok: Balázs – 16 mérkőzés – 4 győzelem – 25% eredményesség

Fiatalabb diákok: Balázs – 8 mérkőzés – 7 győzelem – 87,5% eredményesség

 Fotógaléria

Párkány

.

.

.

.

.

.

.

Muzsla

.

Tardoskedd

.

Komárom

.

Vágsellye

2026.1.15