Nyár a teniszpályán

Ezüst Taksonyfalváról, bronz Komáromból és Aranyosmarótról – három éremmel bővül a VSE Párkány dicsőségfala

Komáromban szervezték a 8 éves fiúk tornáját, melyen Babindai Matiast nevezte a klub. A fiatal sportoló szolid ellenfeleken át az elődöntőbe ütögette magát, ahol a későbbi torna győztese, Ďuriš ellen maradt alul 6:10, 4:10-re.

Az ifjúsági kategóriában teniszedző Gubík Amanda (VSE Párkány) az újvári Štibrányovával alkotott párost Aranyosmaróton, ahol mindössze két pont választotta el őket a finálétól. Az elődöntőben a Bučič-Moravenská duó verte őket 4:6, 6:3, 11:13-as arányban. Csüggedni nincs ok, Amanda és Matias is teljesítményükért bronzéremmel tértek haza.

Az idősebb diáklányok kategóriájában a legjobb eredményt a párkányi nevelésű Gubík Amanda érte el Taksonyfalván. A tenisztornán, melyen növendékünk kitűnő formában teljesített, egészen a döntőig menetelt, ahol a pozsonyi Simonovát próbálta felülmúlni. Végül 2:6, 2:6-os arányban a fővárosi ünnepelhetett. Amanda ezüstéremmel tért haza az ország legdélebben fekvő városába.

Gubík Amanda és Simonová Sophia – Gubík Amanda felvétele

Pleško lett a fiatalabb diákok győztese Párkányban

Párkányban Pleško Richard (TK Zsolna) lett a fiatalabb diákok számára szervezett tenisztorna győztese. Augusztus első szombati napján szervezett döntőben Žemberyt Martint (TK Tajch Újbánya) 4:6, 7:5, 6:4-re győzte le. Pleško számára a Párkányi Cup az első tornagyőzelem ebben az évben.

A tornán a párkányi növendék Hlóska Viktor sem veszett el, akinek az ez évi legjobb teljesítményét sikerült nyújtania. A jó formában játszó Hlóska az első két győzelme után az elődöntőben találta magát, ahol a későbbi győztes Pleško várta. Az erős mérkőzés során Viktor jól tartotta az esélyeit, végül büszkén, kiegyenlített adogatás végén maradt alul 5:7, 4:6-os arányban. Az elért harmadik hellyel további 9 pontot gyűjtött az összesített ranglistában.

A klub másik teniszezője, Tóth Bruno már az első körben kikapott a komáromi ellenfelétől. Hiába szedte össze magát és teljesített jobban a második szettben az ellenfele jobbnak bizonyult.

Pleško és Žembery a döntőben és a bronzérmes Hlóska
Párkány Cup 2020

Napközis tenisztábor

A VSE Párkány tenisz szakosztálya ez évben is megszervezte napközis tenisztáborát. A negyedik éve rendeződő tábort július utolsó hetén, 27-től 31-ig tartották a klub neveltjeinek. A szervezők reggel 8 órától délután 16 óráig foglalkoztatták a táborozókat. A táborban a gyerekek az alap ütéstechnikákkal ismerkedtek meg, illetve a már tapasztaltabb sportolók az ütések tökéletesítésére fókuszáltak. A gazdag teniszprogram különböző sportjátékokat és kézműves foglalkozásokat is felölelt, de a tenisz elméleti részével is megismerkedtek a gyerekek. A szakosztály szakképzett teniszedzői gondoskodtak a játékos – versenyzős tábor lebonyolításáról.

4. Tenisz tábor

Gubík ismét Taksonyfalván volt sikeres

Gubík Amanda ismét remekelt a Galánta melletti községben, ugyanis itt rendezték a Dračí Opent ifjúsági kategóriában. Az első forduló győzelmét Jarošíková (Ipolyság) ellen ünnepelte (6:1, 6:2), a második fordulóban a taksonyfalvai Kubikovát múlta felül 6:4, 6:3-ra, később a szintén hazai Vargovát 6:2, 6:2-re verte meg. Az elődöntőben a tornagyőztes volt csak képes megállítani Gubíkot, ahol ellenfele Čuboňová (HSC PN) 3:6, 2:6-ra győzte le. A harmadik hellyel Amanda 13 ponttal növelte az ifjúsági ranglétrán gyűjtött pontjait.