Párkányi tenisz 2019-ben

Cikkünkben megemlítjük a 2019-es évben történt legfontosabb tenisz eseményeket – eredményeket.

Január

Gubík Amanda – 3. helyezést ért el párosban idősebb diáklányok kategóriájában Újmogyoródon.

Február

Babindai Patrik – 2. helyezést ért el a Szlovák Bajnokság 40+ szenior kategóriájában egyes játékban Léván.

Vizi Ladislav – 3. helyezést ért el a Szlovák Bajnokság 60+ szenior kategóriájában egyes játékban Léván.

Babindai Patrik és Berecz Levente – 2. helyet érték el a Szlovák Bajnokság 35+ szenior kategóriájában páros játékban Léván.

Március

Hlóska Viktor – 3. helyezést ért el egyes játékban fiúk 10 éves kategóriájában Léván.

7. forduló vegyes csapatok 10 éves korig Dunaszerdahely – Párkány 0:6

Vegyes csapatunk kategóriájának hét indulója közül a 3. helyen végzett.

Párkányi kupa – 10 éves gyermek kategóriájának tornája

Egyes:

1.hely: Pokorný Šimon, 2.hely: Kazárik Martin, 3.hely: Szöllösy Ella és Rožičová Monika

Páros:

1.hely: Janošková és Rožičová, 2.hely: Kucharek és Semanišinová, 3.hely: Babindai (Párkány) és Szöllösy, Kostrová és Nagy

Párkány – Nagytopolcsány A 0:5

A csapat az erős öttagú csoportban a harmadik helyet szerezte meg, ami sajnos nem volt elég a regionális fordulóba való bejutáshoz. Az erős csoportról tanúskodik az is, hogy a Nagytopolcsányi quintettből Nagytopolcsány és Nagszombat az országos bajnokság első két helyén végzett.

Gubík Amanda – 3. helyet szerezte meg az idősebb diáklányok páros versenyén Kassán.

Babindai Matias – 3. helyen végzett egyes játékban fiúk 8 éves kategóriájában Komáromban.

4. forduló férfi I.osztály Párkány – Taksonyfalva C 3:4

5. forduló férfi I.osztály Léva – Párkány 5:2

6. forduló férfi I.osztály Párkány – Nagykosztolány 6:1

7. forduló férfi I.osztály Galánta – Párkány 2:5

A csapat év eleji célját mely a legmagasabb regionális bajnokságban való bennmaradás volt, sikeresen teljesítette a nyolc csapatos mezőny hatodik helyének megszerzésével.

Berecz L.

Július

Nyári tenisztábor szervezése, melyre 18 kis teniszező jelentkezett be szinte az egész világból (hisz még Ausztráliából is volt részt vevő gyerkőc).

III. Tenisz tábor

Augusztus

Hlóska Viktor – 2. hely fiúk 10 éves kategóriájában egyes játékban Taksonyfalván.

Gubík Amanda – 3. hely idősebb diáklányok egyes játékában Pozsonyban.

Szeptember

Gyermekek 10 éves kategóriájának barátságos tornáján vettünk részt Ipolyságon, ahol az első három helyet párkányiak szerezték meg: 1. Menyhárt Diana, 2. Mánya Ádin, 3. Tóth Bruno

Október

Megjelent a 2019-es év országos ranglistája, melyben legeredményesebb helyet Gubík Amanda (83.) az idősebb diáklányok kategóriájában, míg Babindai Patrik (9.) a 40+ szenior kategóriájában szerezte meg.

November

Felkészülés a következő idényre.

December

Megszervezésre került a Karácsonyi verseny a VSE hazai gyermek versenye. Melyre 17 gyerkőc 4-től 10 éves korig kategóriában vettek részt. Az első három helyen fiúk végeztek: 1. Tölgyesi Dominik, 2. Tóth Bruno, 3. Címer Dániel. A lányok közül legeredményesebb Bobor Liliana volt.

Az elért eredményekhez gratulálok és mindenekelőtt szeretném megköszönni a játékosoknak, hogy képviselik klubunkat. Az edzőknek, akik nevelik a játékosokat, a szülőknek, akik támogatják gyermekeiket sikereik elérésében és nem utolsó sorban köszönöm a klubnak az anyagi és eszköz támogatását. Sikerekben, egészségben gazdag új évet kívánok mindenkinek, csak lengjen a kezekben minél több trófea.