18. ročník Memoriálu Miloša Zelinku

Miloš Zelinka  sa narodil v roku 1933 v Brne. Po absolvovaní univerzity v Bratislave nastúpil ako učiteľ na strednú školu v Štúrove. V roku 1957 založil oddiel vzpierania pri TJ Lokomotíva Štúrovo. Bol nielen zakladateľom, ale aj pretekárom a trénerom oddielu. Po úspešnom ukončení Fakulty telesnej výchovy a športu na UK v Prahe získal licenciu trénera 1. triedy. Počas dlhodobej trénerskej praxe pracoval najmä s mládežou a vychoval nejedného špičkového pretekára, ako Pásztor, Baka, Mezei a ďalších.

Miloš Zelinka tretí sprava

V roku 1985 oddiel vzpierania obdržal  titul „Vzorný kolektív mládeže“. Zásluhou pána Zelinku boli v Štúrove organizované také preteky vo vzpieraní, ako Majstrovstvá Československa alebo Svetový pohár v roku 1993, na ktorom Ota Zaremba vytvoril tri svetové rekordy. Dlhé roky pôsobil v Slovenskom zväze vzpierania, bol medzinárodným rozhodcom a držiteľom mnohých čestných uznaní za rozvoj telovýchovy. V roku 1993 mu bola udelená cena mesta Pro Urbe. Zomrel v roku 2001. Česť jeho pamiatke!                             

18. ročník Memoriálu Miloša Zelinku sa tento rok konal dňa 21. septembra v športovej hale. Za účasti 63 vzpieračov a vzpieračiek zo šiestich krajín (Slovensko, Česko, Maďarsko, Poľsko, Srbsko a India) sa súťažilo v deviatich kategóriách od 10:00 až do 21:15 hod. Memoriál mal vysokú úroveň, o čom svedčí, že bolo prekonaných 14 slovenských mládežníckych rekordov. Postarali sa o to: Cabala, Benyík, Svrčková, Sládková a Viktorínová. Novým rekordérom, víťazom a účastníkom srdečne blahoželáme!               

24.9.2019

Facebook

Instagram

Follow Me on Instagram
 • #hadzana #kezilabda #handball #3

  msosturovo: "#hadzana #kezilabda #handball #3"
  37
  0
 • Novoročný turnaj #1miesto #1hely #1place #halovyfutbal #teremfoci

  msosturovo: "Novoročný turnaj #1miesto #1hely #1place #halovyfutbal #teremfoci"
  24
  0
 • MŠO Štúrovo U7 #umbro #lopty #labdák #balls #size3

  msosturovo: "MŠO Štúrovo U7 #umbro #lopty #labdák #balls #size3"
  14
  0
 • Bruntál 2019 #brankar #brankář #kapus #goalkepeer #save #nogoal

  msosturovo: "Bruntál 2019 #brankar #brankář #kapus #goalkepeer #save #nogoal"
  30
  2
 • MŠO Štúrovo - ŠKP Topoľčany #hadzana #kezilabda #handball #7m #shoot

  msosturovo: "MŠO Štúrovo - ŠKP Topoľčany #hadzana #kezilabda #handball #7m #shoot"
  40
  0
 • #msosturovo #football #futbal #fußball #futbol #labdarúgás #soccer #blackandwhite

  msosturovo: "#msosturovo #football #futbal #fußball #futbol #labdarúgás #soccer #blackandwhite"
  24
  0
 • #msosturovo #winning #wearethebest #happy #goal

  msosturovo: "#msosturovo #winning #wearethebest #happy #goal"
  12
  0
 • 1983. 11. 4-6. #weightlifting #worldcup #msosturovo #memories

  msosturovo: "1983. 11. 4-6.
#weightlifting #worldcup #msosturovo #memories"
  3
  0
 • #football #msosturovo

  msosturovo: "#football #msosturovo"
  11
  0
 • #handball #msosturovo

  msosturovo: "#handball #msosturovo"
  13
  0