Fragaria Cup 2019 odštartovali sme prázdniny v Prešove

Prázdniny sa začali a s nimi aj 18. ročník mládežníckeho futbalového turnaja Fragaria Cup 2019.
Počas 17 rokov existencie si turnaj získal srdcia mladých aj starších futbalových fanúšikov v rámci celej Európy. Aj tento rok sa jeden z najväčších turnajov svojho druhu v rámci Európy uskutočnil a to od 2. júla do 6. júla 2019, denne od 8.00 do 20.00.

Viac ako 160 zaregistro­vaných chlapčenských tímov z 11 krajín Európy odohral svoje zápasy na 14 prírodných trávnatých ihriskách a 2 ihriskách s umelým trávnatým povrchom, situovaných v meste Prešov a blízkom okolí. Mladí futbalisti zabojovali o cenné trofeje a zaujímavé športové ceny v 9 chlapčenských vekových kategóriách – od 7 do 15 rokov.

Aj MŠO Štúrovo sa zúčastnilo na Fragaria Cup.

Dosiahli sme vynikajúci úspech v európskych futbalových vodách. V našej kategórii (U11) bolo prihlásených 35 tímov rozdelených do štyroch skupín. Žreb nám určil kvalitné tímy z Ukrajiny, Poľska, Rumunska a zo Slovenska. V konečnom zúčtovaní sme obsadili štvrtú priečku v tabuľke, ktorá nám zabezpečovala postup medzi 16 najlepších tímov turnaja.

ZÁPASY V SKUPINE:

 1. 1. FC TATRAN PREŠOV – MŠO 0:2
 2. FK KHOTIV – MŠO 0:0
 3. MŠO – MFK SNINA 2:0
 4. MŠO – ESBANK RAP RADOMSKO 0:1
 5. MŠO – SJFSSOR UZHGOROD 1:0
 6. UKS RONA 03 ELK A – MŠO 5:0
 7. MŠO – FK LVIV WHITE 3:0
 8. CSC GHIRODA B – MŠO 1:1

ZÁPASY O UMIESTNENIE:
MŠO – DEBRECEN 2:0
MŠO – MFA MUNKACH MUKACHEVO 1:1 (3:1)
SJFSSOR UZHGOROD – MŠO 3:0

Celkovo sme sa umiestnili na vynikajúcom 10. mieste z pomedzi 35 tímov z Európy.

Reprezentovali: Šafár E., Kováč R., Kovac Á., Kristofoli N., Hogenbuch M., Süli B., Krištofori M., Domin N., Dencsö D., Pap Z., Varga B., Struhár K.
Tréner: Balog S.

Vyjadrenie trénera: „Som nesmierne rád, že sa nám podarilo zúčastniť sa tohto turnaja. Konfrontácia s európskymi tímami bola veľká neznáma a zároveň výzva nielen pre mojich zverencov, ale aj pre mňa ako trénera. Každý jeden zápas bol nesmierne náročný, nakoľko sme nepoznali svojich súperov a nevedeli sme čo môžeme od nich očakávať. Celkovo sme odohrali jedenásť vysokokvalitných zápasov, ktoré chalani svojimi disciplinovanými výkonmi a prístupom zvládli nad očakávania, za čo by som sa im chcel poďakovať. Konečné 10. miesto je pre mňa veľkým potešením a zároveň zadosťučinením za prácu s mládežou, ktorá sa robí v našom klube.“

VÝSLEDOK TURNAJA:
1. miesto: UKS RONA 03 ELK A (PL)
2. miesto: 1. FC TATRAN PREŠOV (SK)
3. miesto: STAL RZESZOW S. A. (PL)

10. 7. 2019

Facebook

Instagram

Follow Me on Instagram
 • Info: www.msosturovo.sk

  msosturovo: "Info: 
www.msosturovo.sk"
  2
  0
 • Do práce na bicyikli 2019 Registrácia: www.dopracenabicykli.eu #savetheearth #toworkonbike #bike #registration #slovakia #sturovo #msosturovo

  msosturovo: "Do práce na bicyikli 2019
Registrácia: www.dopracenabicykli.eu
#savetheearth #toworkonbike #bike #registration #slovakia #sturovo #msosturovo"
  2
  0
 • Happy easter everyone! 🐤🐇🐏

  msosturovo: "Happy easter everyone! 🐤🐇🐏"
  1
  0
 • #IWD #mdž #nőnap

  msosturovo: "#IWD #mdž #nőnap"
  4
  0

 • instagram by msosturovo
  2
  0
 • #merrychristmas #veselévianocevšetkým🎄❄️ #boldogkarácsonyt

  msosturovo: "#merrychristmas #veselévianocevšetkým🎄❄️ #boldogkarácsonyt"
  4
  0
 • #msosturovo #soccer⚽️ #goal

  msosturovo: "#msosturovo #soccer⚽️ #goal"
  6
  0
 • #tenis #winner #wearethebest

  msosturovo: "#tenis #winner #wearethebest"
  9
  0
 • MŠO - Horné Obdokovce 2-0 #goal #match #soccer⚽️ #winner

  msosturovo: "MŠO - Horné Obdokovce 2-0 
#goal #match #soccer⚽️ #winner"
  5
  0

 • instagram by msosturovo
  6
  0