Diák csapataink a II. ligában

Az őszi idényt idősebb diákjaink edzője, Ujvári Ján így értékeli:

A II. ligába való indulást tudván a felkészülést július legelején elkezdtük. A nyári alapozásra kevés idő volt. A csapatból kiöregedtek a 2002-es születésű játékosok, így kénytelenek voltunk átszervezni a csapatot. A gárda kemény magját 2003-as születésű játékosok alkotják, közéjük kellett beépíteni a 2004-es játékosokat. Fontos volt, hogy sikerüljön a fiatalabbakat is játszatani, hisz jövőre ők jutnak fontos szerephez. További kellemetlenség volt, hogy a félévet kénytelenek voltunk egy kapussal teljesíteni. Az edzéslátogatással elégedett vagyok, 90% körüli volt a részvételi arány.

Hajrá Párkány!

Az felkészülő mérkőzések megmutatták hiányosságainkat. Szűk kerettel rendelkezünk bal oldali védő, bal oldali középpályás és csatár terén. Az őszi fordulók eredményeivel viszonylag elégedettek lehetünk, holott van még mit fejlődnünk. Örülök annak, hogy a fizikai hátrány ellenére igyekeztünk egyenrangú ellenfelek lenni riválisainkkal szemben. A helyzetek kihasználásán is dolgoznunk kell. Ebben a ligában színvonalas és erős fizikumú ellenfelekkel találkozunk, akik ellen nem tudunk 5-6 helyzetet kialakítani, mint a III. ligában. Ezért fontos volt, hogy a pontrúgásokat, amiből előnyünk válhat, jól begyakoroljuk. Mindenképpen dolgoznunk kell a játékosok technikai tudásán és mentalitásán is, hogy a fontos szituációkat jobban kezeljék fejben.

Gólöröm Pöstyén ellen

Összességében a játékosok hozzáállásán és az őszi idény eredményeivel elégedettek lehetünk. Bízzunk benne, hogy a bajnokság végére sikerül megőrizni a II. ligában való bennmaradást.

Tácsik Norbert, U13-as csapat edzője:

Az őszi idényt újoncként kezdtük a Nyugat-szlovákiai Labdarúgó Szövetség fiatalabb diákok II. ligájában (2005-ös születésűek bajnoksága). A változás érintette a játékteret is, meg kellett szoknunk a nagy pálya méretét. A játékosoknak ez nagy lépés volt fizikai és taktikai oldalról is. A csapatba érkeztek új játékosok is, akik 2006-os születésűek. Közülük néhányan lehetőséget kaptak a fiatalabb diákok között, míg mások az U12-es Saláta Kornél ligában játszottak. A srácokban nem csalódtam, nagyszerű a hozzáállásuk a mérkőzésekhez és az edzésekhez is, annak ellenére, hogy mindegyik edzésen több mint 20 játékos vesz részt. Felettébb erős csapatokkal mérkőztünk meg, akik ellen leginkább taktikákánkban maradtunk alul, ugyanakkor játszottunk olyan mérkőzéseket is, amikor pontokkal tértünk haza. Az őszi idényt a 11. helyen zártuk a 18 csapatos mezőnyből. 6 győzelem, 4 döntetlen, 7 vereség, 59:63-as gólaránnyal.

Párkány – Érsekújvár mérkőzés a II. ligában

December első hetén Bruntálba utaztunk, ahol részt vettünk egy nemzetközi labdarúgó tornán. A fiúk a következő csapatokkal mérkőztek meg: II. Liga NySZLSZ válogatott (SVK), SFC Opava (CZ), ŠKK Bílovec (CZ), KS Pogoň Prudnik (POL) a L. P. S. Sebés (ROM). A srácoknak nagy élménnyel lettek gazdagabbak, a sportot illetően pedig fontos tapasztalatot gyűjtöttek.

Akcióban a csapatkapitány Zács Ádám

Ezúton is szeretném megköszönni a csapatnak a kitartó munkát, a szülőknek pedig a támogatást, hisz energiát nem kímélve jártak mérkőzéseinkre szurkolni.

Tácsik Norbert edző

A csapatoknak sok sikert kívánunk!

1. 3. 2018