Miért fizetek ennyi pénzt a gyerekeim sportolására?

Sok gyereknek van valamilyen hobbia, melyek között gyakran találjuk a sportolást is. Azok a családok ahol valamilyen sportot űznek a gyerekek, jól tudják hogy mennyi energia és időbefektetéssel jár a rendszeres testmozgás. Ráadásul a legtöbb esetben kész vagyon költődik a gyermek sportolására. A sportegyesületi tagdíjon kívül jól tudjuk, hogy gyermekünknek szüksége lesz egy megfelelő cipőre, öltözetre, felszerelésre, melyek legtöbbször a szülő pénztárcáját terhelik. Ennek ellenére ne feledjük el, hogy a sportolás gyermekünk fizikai állóképességének fejlesztésén kívül jóval több dologban válik a hasznára. Nemrég a LinkedIn közösségi médián keringett egy bejegyzés egy olyan apukától, akinek gyermeke rendszeresen sportol. Ő leírta, miért éri meg a rendszeres testmozgásba fektetett energia, pénz és szabadidő.

Az egyik barátom megkérdezte tőlem, miért fizetek ennyi pénzt a gyerekeim sportolására?

Én nem a sportért fizetek - feleltem.
- Fizetem a pillanatot, amikor a gyerekem fáradt, mégis elmegy edzésre.
- Fizetem, hogy megtanulják, mi a fegyelem a koncentráció.
- Fizetem, hogy vigyázzon a testére, az egészségére.
- Fizetem, hogy megtanuljon együtt dolgozni másokkal, jó csapattárs legyen, viselje el kegyesen a vereséget és alázatosan a sikert.
- Fizetem, hogy megtanulja kezelni a csalódásait ha nem éri el a várt sikert. És mégis visszamegy hétről, hétre.
- Fizetem hogy megtanulják elérni a céljaikat.
- Fizetem, hogy tartsák tiszteletben ne csak önmagukat, hanem csapattársait, Edzőit!
- Fizetem, hogy az órákon, heteken, hónapokon át tartó kemény munka létrehozhat egy bajnokot.
- Fizetem hogy megtanulja, a siker nem jön egyik napról a másikra.
- Fizetem hogy büszke legyen az eredményeire és legyenek hosszútávú céljaik!
- Fizetem hogy kössön életre szóló barátságokat, egész életre szóló emlékeik legyenek.
- És fizetem hogy az edzőteremben legyen, a pályán és ne a képernyő előtt!
- Fizetem a lehetőségeket, amiket a sport nyújt!
Azt gondolom ez egy jó befektetés...