A párkányi tenisz 2017-es éve

Az év vége nálunk az elmúlt év értékelését és a következő szezonra való felkészülést jelenti.

Az téli idényben a legértékesebb eredményeket Patrik Babindai hozta, aki a Szeniorok Szlovák Bajnokságán a harmadik helyet szerezte meg egyes játékban. Hasonlóan nagyszerű eredményt ért el Viktor Hlóska, aki szintén a harmadik helyet szerezte meg 8 éves fiúk lévai tornáján.

A tavaszi szezon hagyományosan a csapatok versenyéből tevődik össze. A VSE Párkánynak idén csak férfi csapata indult, viszont ők a legmagasabb regionális versenyben képviselték klubjukat. A kezdeti vereség után, mely 3:4 lett Nagykosztolány ellen, két győzelemnek örülhettek az adogatás szerelmesei. 7:0 Garamtolmács B, 6:1 Galánta ellen. Ezeket követően még a következő eredmények születtek: vereség Taksonyfalva „C” ellen 2:5, majd 6:1-es győzelem Galgóc ellen, 1:6-os vereség Pöstyén és 3:4-es vereség Léva ellen. Így a csapat 3 győzelmet és 4 vereséget gyűjtött össze a bajnokság során, mellyel az 5. helyen végzett. Ez azt jelenti, hogy a tavalyi helyezésüket nem sikerült megismételni, sőt két helyet rontott a csapat. Sajnos az első és utolsó az igazán bosszantó vereség, mert, ha akkor sikerül nyerni a párkányi csapat akár a második helyen is végezhetett volna. A legmegbízhatóbb teljesítményt Berecz Levente és Szilágyi Regő nyújtotta, jó eredményeket ért el Dirk Bösche és Roman Piaček is. A felállásból hiányzott Patrik Babindai, aki az egész bajnokság alatt hivatási kötelezettségek miatt maradt távol. Nagyszerű eredményeket ért el csapatbajnokságban Gubík Amanda is, aki bár kölcsönjátékosként Ságon szerepel a fiatalabb diáklányok között mégis csak párkányi. Ižák Karina (aki Galgócon kölcsönjátékos a serdülők között) szintén jó idényt tudhat maga mögött, hisz az összes adogatása sikeres volt, s minden ütőcsatát megnyert a csapatok között.

A nyári idény egyének versenyéről szól. Ebben az időszakban a legsikeresebbnek Viktor Hlóska bizonyult. Viktor a gyerekek 8 évesek kategóriájában versenyzett. Előbb egy harmadik majd egy negyedik helyet zsebelt be Pöstyenben majd Nagyszombatban. Besztercebányán második, Topolcsánban majd Párkányban  az első helyet szerzett. Kiváló teljesítményt nyújtott Vizi Ladislav a szeniorok Szlovák Bajnokságán Pöstyénben, ahol második helyet érte el egyes és páros játékban is. Szép eredményt ért el Gubík Amanda is a fiatalabb diákok tornáján Ságon. Harmadik lett egyesben és második párosban. Csodálatos eredménnyel mutatkozott be Bruno Tóth egy sági barátságos tornán, ahol megnyerte a 8 éves kategóriát a gyerekek között.

Ezen kívül a VSE Párkány udvarán júliusban zajlott a férfiak tornája D kategóriában. A tornát a kürtösi Jozef Suláček nyerte, amikor a döntőben a hazai Szilágyival mérkőzött meg 6:1, 6:4-es adogatással. A torna harmadik helyezettje a másik hazai Patrik Babindai lett. Augusztus végén fiatalabb diáklányok tornája került megrendezésre. Ezt a tornát Emma Berceliová nyerte, aki a TK ŠTK Somorját képviselte, aki a végjátékban a Ceperkova ellen drámai játékot követően lett tornagyőztes. A páros játék döntőjét Margočová (Újmogyoród) Ódorovoá (Komárom) nyerte. Az utolsó tornát szeptemberben rendezte az egyesület tenisz szakosztálya, ami a 8 éves gyerekeknek lett meghirdetve. Ezt a tornát egyhangúan a már fentebb említett Hlóska nyerte.

Az országos rangsorban a legjobb párkányi helyezések a következők:

• Fiatalabb diáklányok – 117. Gubík Amanda
  • Serdülők – 164. Ižáková Karina
  • Férfiak – 176. Berecz Levente
  • Nők – 97. Ižáková Karina
  • Szeniorok – 13. Vizi Ladislav

Ezévben első alkalommal a szakosztály megrendezte nyári tenisztáborát, melyre augusztusban került sor, s melyen 15 gyerek vett részt. A VSE Párkány a szakosztály tagjainak októberben kirándulást szervezett a pozsonyi Tenisz napra, mely a Nemzeti Teniszközpontban került megrendezésre. Az eseményen személyesen találkozhattak Szlovákia legjobb teniszezőivel, mint D. Cibulkovával és M. Rybárikovával, de autógrammot is gyűjthettek olyan legendától mint, D. Hrabatý. Ha esetleg megunták a sztárokkal való beszélgetést lehetőség volt kihívni egy-egy adogatásra a hazai tenisz legjeit.  A teniszen kívül több versennyel és attrakcióval készültek a szervezők. Az említett eseményeken túl szakosztályunk nagy erőkkel foglalkozik a gyerekekkel és előkészítő csoportokkal. Ebben az évben több kis tehetség is csatlakozott hozzánk, akikről a jövőben írni is fogunk. Velük együtt mind lelkiismeretesen készül a következő idényre, mely bízom benne még sikeresebb az előzőhez képest.