Zelinka Miloš emléktorna

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Halálának 16. évfordulója alkalmából került megrendezésre a 16. Zelinka Miloš emléktorna Párkányban. A súlyemelőverseny szeptember 9-én került megszervezésre, melynek a városi sportcsarnok adott otthont. Az ünnepélyes megnyitón pár szóval Párkány polgármestere Ing. Szabó Eugen köszöntötte a jelenlévőket a VSE igazgatója és M. Zelinka felesége társaságában. A megnyitó után a szlovákiai és külföldi sportolók számára elkezdődött az egész napos verseny. Az emléktornán városunkat többen is képviselték: Ladislav Nagy, Jozef Kluvánek, Frigyes Mészáros, Ruben Molnár, Márió Megyes, Zsolt Kovács, Alex Vojtek és Leo Lakatoš.

A legjobb teljesítményt a bobori Tomáš Romaňák préselte ki magából, aki javítani tudott a szlovák rekordon.

A torna győztesei kategóriák szerint:

férfiak – Peter Poláček

juniorok – Jozef Kolář

serdülők – Tomáš Romaňák

idősebb diákok – Gabriel Benyík

fiatalabb diákok – Botond Molnár

nők 20 éves korig – Ema Kaňová

nők 20 év felett – Viktória Malčeková

Minden résztvevőnek emlékérem a győzteseknek trófea járt.

Zelinka Miloš súlyemelő volt, később edző, hivatalnok majd bíró. Szlovák csúcstartó volt a 75 kilogrammos súlykategóriában. Mint edző több csehszlovák válogatottat és bajnokot nevelt ki. Munkájának gyümölcse a legjelentősebbnek közé tartozik a párkányi sport történetében. 2001-ben hunyt el. Nyugodjon békében!

2017. 9. 19.