Gubík harmadik lett egyesben és második párosban az ipolysági tenisztornán

Fortuna nem állt Gubík Amanda mellé a sági tenisztornán. Az egyes játék elődöntőjében és a páros összecsapás fináléjában is kikapott a D kategóriás fiatalabb diáklányok között.

Egyesben az első fordulóban nehéz meccsen tudott győzni a hazai Szöllősy ellen 3:6, 6:4, 10:6 arányban. A negyeddöntőben könyörtelenül elbánt a lévai Parízekovával 6:4, 6:1 lett az eredmény. Az elődöntőben a későbbi győztes Margočová ellen viszont kevésnek bizonyult Gubík játéka, akvel 6:1, 6:1-re kikapott.

Párosban Szőllősyvel játszott, akivel az elődöntőben az újvári és a lévai duót – Halienková, Parízekovát – sikerült kétszer is verniük 6:3-ra. A döntőben újvári ellenfelekkel, Štibrányová és Takácsovával találkoztak. Nagyszerű első szettet követően párosunk állt nyerésre 6:1-re, viszont a további szettekben 3:6-ra és 2:10-re alulmaradtak.

Ennek ellenére Gubík Amanda idei legjobb eredményét érte el az egyének tornáján. Ipolyságról 26 ponttal köszönt el, így jelenleg a fiatalabb diáklányok rangsorában a 115. helyen szerepel.