Mérlegeljük a súlyemelőket

2017 első felében súlyemelőink több említésre méltó eredményt értek el. A csapatok versenyében három csapatot tudtunk nevezni. A diákok két forduló után a 12. helyen végeztek, a felnőttek B csapata a IV. liga 5. helyén a felnőttek A csapata a III. liga második helyén állnak. A V. Hudec, R. Hudec, M. Beláň, V. Ostrovský, R. Jakab és D. Kajan ősszel Párkányban az utolsó egyben döntő fordulóban megkísérelik megszerezni az első helyet.  A III. liga jelenlegi állása a következő:

1. ŠK Olympia Bobrov
  2. VSE Párkány
  3. ŠK ELKOP WLC Alsókubin B
  4. TJ LUKE Trencsén
  5. ŠKV Považan Vágújhely

Az említett bajnokságok első fordulóját súlyemelő szakosztályunk szervezte a városi sportcsarnokban.

Az egyéni versenyek közül A. Vojtek ezüstérmet, míg L. Lakatos az ötödik helyen végzett a fiatalabb diákok Szlovák Bajnokságában. Idősebb diákok kategóriájában Zs. Kovács a hatodik, M. Megyes a hetedik helyet szerezte meg. Legkisebb súlyemelőink nemcsak a hazai eseményeken (Vágújhely), de nemzetközi megeredtetéseken is részt vettek úgy, mint Soroksáron (HUN) és Zlín (CZE) városában.

Legtapasztaltabb sportolóink a Szlovák Bajnokság veterán kategóriájába voltak hivatalosak Galgócba. L. Nagy a dobogó második, J. Kluvánek a harmadik fokára állhatott saját súlykategóriájukon belül.

Ősszel a csapatok utolsó fordulói kerülnek megrendezésre, a hagyományos M. Zelinka Memoriál és további nemzetközi versenyeken is részt vesznek sportolóink.

2017. 6. 14.