Bilancovanie u vzpieračov

   V prvej polovici roka 2017 dosiahli naši vzpierači viaceré cenné výsledky. V súťaži družstiev sme štartovali s troma družstvami. Žiaci po dvoch kolách skončili na 12. mieste, B družstvo dospelých je vo IV. lige na 5. mieste a A družstvo dospelých v III. lige na druhom mieste. Družstvo v zložení V. Hudec, R. Hudec, M. Beláň, V. Ostrovský, R. Jakab a D. Kajan sa na jeseň vo finálovom kole v Štúrove pokúsi vyhrať svoju ligu. Poradie III. ligy je po dvoch kolách  nasledovné:

  1. ŠK Olympia Bobrov
  2. MŠO Štúrovo
  3. ŠK ELKOP WLC Dolný Kubín B
  4. TJ LUKE Trenčín
  5. ŠKV Považan Nové Mesto nad Váhom

Priaznivci vzpierania si mohli prísť na svoje, keďže na jar oddiel usporiadal prvé kolá v spomínaných ligách v mestskej športovej hale.

V súťaži jednotlivcov na Majstrovstvách SR mladších žiakov v Trenčíne získal A. Vojtek striebro a L. Lakatos obsadil piate miesto. V kategórií starších žiakov Zs. Kovács skončil na šiestom a M. Megyes na siedmom mieste. Naši najmenší siláci sa zúčastnili nielen na domácich podujatiach (Nové Mesto nad Váhom), ale aj na medzinárodných pretekoch v Soroksári (HUN) a v Zlíne (CZE).

Naši najskúsenejší pretekári boli prítomní na Majstrovstvách SR veteránov v Hlohovci. Vo svojich hmotnostných kategóriách skončili L. Nagy na druhom a J. Kluvánek na treťom mieste.

Na jeseň sa môžeme tešiť na finálové kolá družstiev, Memoriál M. Zelinku, ako aj na ďalšie medzinárodné podujatia.

14. 6. 2017

 

Facebook

Instagram

Follow Me on Instagram