Sikeres ősz után a felnőtt csapat

Digital image

Az őszi idényt a csapat edzője, Tamás Bábsky értékeli, aki játékosként is erősíti a csapatot:

„Nekünk is meglepetés a táblázat második helye, 33 ponttal. Jól sikerült az őszi idény. Sorsdöntő volt a hetedik forduló, amikor 5:0-ra győztünk Udvardon. Innentől kezdve a játékosok elhitték, hogy képesek vagyunk győzni itthon és idegenben is. Három csatárra játszunk, a játékosok megértették azt a filozófiát, amit igyekszünk játszatni velük.  Egy mérkőzés volt ez alól kivétel, az a győzelem, amit a junior FC Nitra ellen játszottunk. Akkor az eredmény volt a fontos, amiben Fortuna is mellénk állt, igaz régebben nem voltunk szimpatikusak neki. Párkányban nagyszerű csapat jött össze, nem csak a pályán, de azon kívül is. A játékosok kölcsönösen segítik egymást, az idősebbek biztatják a fiatalabbakat. Beváltak a fiataljaink mint Valent vagy Balog, jó visszatérés volt Molnáré, a Straňák kapusra is lehetett támaszkodni. “

Az idény számokban:

8 hazai mérkőzésből 5 győzelem, 3 döntetlen, 0 vereség, 18 pont, mérleg: 22:6
7 idegenbeli mérkőzésből 4 győzelem, 3 döntetlen, 0 vereség, 15 pont, mérleg: 13:3
Összesen 15 mérkőzésből  9 győzelem, 6 döntetlen, 0 vereség, 33 pont, mérleg: 35:9

1 – Molnár E., Pintér T., Baka A., Andris T., Tácsik N., Nitra B öngól

Lőtt gólok száma átlagban 2,33/mérkőzés.

def

A védelem, élén a kapussal,  Straňák Ľubošsal, 485 percet játszott kapott gól nélkül. Jelenleg 333 percnél járnak. 15 mérkőzésből mindössze 9 gólt tudtak rúgni ellenfeleink, idegenben mindössze hármat.

Átlagosan mérkőzésenként kapott gólok átlaga 0,6.

Érdekességek:

A IV. liga délkeleti csoportjának legjobb játékosaiból összeállított fiktív csapatba bekerült védőnk Baka Attila.
A nyolcadik fordulóban Balog Sándor szabadrúgásból lőtt gólja a lá CR7 a ČFK Nyitra ellen, megnyerte az Érsekújvár-Komárom régió őszi legszebb gólja  díját.
Legnagyobb arányú győzelmek: Udvard – VSE Párkány 0:5 és VSE Párkány – Tardoskedd 5:0