Foci – vége az őszi idénynek

A labdarúgásban a november az őszi idény befejezésének hónapja.

meryElsőként idősebb és fiatalabb diákjaink fejezték be a bajnoki fordulókat, köszönhetően Mocsonok és Ekel kilépésének, ugyanis így csak 12 csapat maradt a bajnokságban. Idősebb diákjaink céljai messzemenő vágyakat melengetnek, hisz a magas elvárásoknak meg szeretnének felelni. Két vereséggel – a listavezető Dunaszerdahely és Ógyalla ellen – a táblázat második helyén állnak, két ponttal lemaradva a DAC Dunaszerdahely B csapatától. A nagyszerű védekezésnek és a Slovák Patrik, Halasi René kapuspárosnak köszönhetően, csapatunk kapta a legkevesebb gólt ebben a félévben. A csapat 60 gólt lőtt, amiből a legtöbbet Méry Tamás (19), Zács Ákos (13) és Menyhárt Larion (10) tudhat a magáénak.

Fiatalabb diákjaink a III. liga dobogósai közé tartoznak. Egy vereség és két döntetlen lett az utolsó három mérkőzés eredménye, ami miatt hét pontra csúsztunk az első helytől. A csoport legeredményesebb csapata a miénk, hisz 66 labdát rúgtak a hálóba. A III. liga gólgyárosa Molnár Máté, aki 18 góllal zárja az őszi idényt.

U12-es csapatunk a járási előkészítő – Saláta Kornél bajnokságban ballag a tavalyi győzelem felé. A táblázatban a második helyen áll a megszerzett 24 pontjával, 115:13-as mérleggel. A csapat edzője, Molnár Gabriel így nyilatkozott: „Azok a játékosok (2005 és 2006-os korosztály), akik ebben a bajnokságban lehetőséghez jutottak, azt teljes mértékben kihasználva nagyszerűen játszottak.“

A barátságtalan időnek köszönhetően legkisebbjeink U9-U11 november 4-én fejezték be a bajnokságot az FC ViOn Aranyosmarót – Verebély B ellen. Nagy örömöt okoz számunkra mind a három kategória, ugyanis a példaértékű edzéslátogatás és a minőségi munka meghozza gyümölcsét.
U10-es korosztályú csapatunk az első helyen áll, olyan erős csapatokat előzve meg mint: Sellye, Komárom, Galánta, Érsekújvár. „Ha a fiúk így folytatják a játékot, még nagyobb sikereket fognak elérni!“ – Urbán Attila, az U10-es csapat edzője.

dorastÚjonnan alakult ifjúsági csapatunk, U19, 16,05-ös átlag életkorral a 16 csapatos mezőny 6. helyén foglal helyet az V. ligában. Tizenöt mérkőzés során 24 pontot szereztek, legjobb góllövő: Tégen Patrik.
Molnár Gabriel, a csapat edzője így fogalmazott: „A csapatot a semmiből építettük fel, a keret széles, de fiatal és tapasztalatlan. A játékosok cserélődése miatt fontosabbak az idősebb, tapasztaltabb játékosok. Az V. liga fizikumban nagy igényű, a mérkőzéseken a játékosok párharcokat vívnak az ellenféllel, így részünkről nehéz volt a kezdet, de idő közben tudtunk alkalmazkodni a bajnokság körülményeihez. A játékunk fejlődik, amit igazol az is, hogy az utóbbi hat mérkőzésből egyen sem kaptunk ki. Végül pedig nagyszerű teljesítménnyel megvertük a esélyes bajnokot, Udvard csapatát 6:1-re.“

A Városi Sportegyesület köszöni a játékosok és az edzők odaadó munkáját! A téli időszakban izgalmas teremtornák és felkészülő mérkőzések várnak mindenkire.

14. 11. 2016