15. ročník Memoriálu Miloša Zelinku

Oddiel vzpierania v našom meste bol založený v roku 1957 vďaka Milošovi Zelinkovi (nar. 1933). Bol nielen zakladateľom, ale aj pretekárom a trénerom oddielu. Dlhé roky pôsobil v Slovenskom zväze vzpierania a bol aj medzinárodným rozhodcom. Zomrel v roku 2001, odvtedy sa na jeho počesť každoročne konajú preteky Memoriál Miloša Zelinku. Tento rok 17. septembra o 9:30 primátor mesta Štúrovo Ing. Eugen Szabó otvoril za prítomnosti manželky a dcéry Miloša Zelinku už pätnásty ročník memoriálu. Pretekári sa zišli z piatich krajín, okrem Slovenska tu boli vzpierači z Maďarska, Česka, Rumunska a Poľska. Medzi pretekármi sme mohli privítať slovenského reprezentanta nad 105 kg a účastníka Olympijských hier v Riu de Janeiro 2016 Ondreja Kružela alebo poľskú reprezentačnú vzpieračku do 63 kg Krasku Katarzynu. Po vážení pretekárov sa súťažilo celý deň v mestskej športovej hale v kategóriách juniori, žiaci, dorastenci, muži a ženy. V konkurencií deviatich družstiev najlepšie výsledky dosiahla LKS Polnica z Poľska pred AMEFA Arad z Rumunska a českými Boskovicami. Pre najlepších boli pripravené športové trofeje a medaily.

26. 9. 2016

Facebook

Instagram

Follow Me on Instagram
 • MŠO Štúrovo - ŠKP Topoľčany #hadzana #kezilabda #handball #7m #shoot

  msosturovo: "MŠO Štúrovo - ŠKP Topoľčany #hadzana #kezilabda #handball #7m #shoot"
  28
  0
 • #msosturovo #football #futbal #fußball #futbol #labdarúgás #soccer #blackandwhite

  msosturovo: "#msosturovo #football #futbal #fußball #futbol #labdarúgás #soccer #blackandwhite"
  18
  0
 • #msosturovo #winning #wearethebest #happy #goal

  msosturovo: "#msosturovo #winning #wearethebest #happy #goal"
  8
  0
 • 1983. 11. 4-6. #weightlifting #worldcup #msosturovo #memories

  msosturovo: "1983. 11. 4-6.
#weightlifting #worldcup #msosturovo #memories"
  2
  0
 • #football #msosturovo

  msosturovo: "#football #msosturovo"
  8
  0
 • #handball #msosturovo

  msosturovo: "#handball #msosturovo"
  9
  0
 • #football #sports #bazilika #fantastic

  msosturovo: "#football #sports #bazilika #fantastic"
  8
  0
 • Info: www.msosturovo.sk

  msosturovo: "Info: 
www.msosturovo.sk"
  3
  0
 • Do práce na bicyikli 2019 Registrácia: www.dopracenabicykli.eu #savetheearth #toworkonbike #bike #registration #slovakia #sturovo #msosturovo

  msosturovo: "Do práce na bicyikli 2019
Registrácia: www.dopracenabicykli.eu
#savetheearth #toworkonbike #bike #registration #slovakia #sturovo #msosturovo"
  2
  0
 • Happy easter everyone! 🐤🐇🐏

  msosturovo: "Happy easter everyone! 🐤🐇🐏"
  2
  0